http://99theme.com

SHINDOKAI - KAN KARATE

Shindokai - kan yra pilno kontakto kovos menas. Šis kovos menas yra pagrįstas tuo, kad natūralus žmogaus kūnas: kojos, kumščiai, alkūnės, keliai, ir kt., paverčiami tikrais ginklais. Shindokai – kan treniruočių sistema yra daugialypė drausmė tobulinant savo kūną. Šių treniruočių metu lavinamas protas, raumenų jėga, specialioji ištvermė, kūno koordinacija, manevringumas, lankstumas, o be to tai teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą. Šiam kovos menui yra būdingas realus mąstymas ir ypač staigioji jėga. Shindokai – kan tai daugiau nei kovos menas, tai - tiesus evoliucijos ir asmeninių pasiekimų kelias. Shindokai – kan yra grindžiamas garbės kodeksu ir bendromis vertybėmis. Ši mokykla moko pagarbos kitiems, disciplinos, koncentracijos į tai ką darai, nuoseklumo, kantrybės ir žinoma tikrojo gyvenimo skonio patirties.

 

Shindokai – kan - Japonijos simbolis banga, vanduo simbolizuoja jėgą, galią, švarumą, ištvermę ir vienybę. Ji gali būti rami, tyli, taip pat agresyvi ir įtūžus. Tai nesuvaldomas elementas, kuris gali suteikti malonumą, susižavėjimą ir baimę. Vandens banga įkūnija visa tai kas iš tiesų yra Shindokai – kan.

 

SHINDOKAI – KAN MORALINIS KODEKSAS

  1. Sekite Samurajaus pėdomis.
  2. Pagarba treneriui.
  3. Pagalba ir rėmimas visiems praktikuojantiems.
  4. Shindokai – kan dvasia yra svarbiau už verslą.
  5. Nesistenkite imtis kitų veiklos, tiesiog savo.
  6. Būkite ištikimi savo salei ir savo mokytojui.
  7. Treniruokite savo kūną ir savo protą.
  8. Shindokai – kan reikia Jūsų nuolankumo, taip kaip Jums reikia stiprumo.

 

SHINDOKAI – KAN PRINCIPAI

  1. Išlaikyk samurajaus dvasią.
  2. Tobulink savo charakterį.
  3. Treniruokis pagal savo jėgas.
  4. Būk ramus ir greitas, kuklus ir mandagus.
  5. Gyvenk paprastai, rūpinkis savo sveikata.
  6. Mylėk visus.
  7. Niekada neieškok kovos.

 

 

TARPTAUTINĖS SHINDOKAI – KAN LYGOS PREZIDENTAS

GILLES RICHARD (8 DAN)

 

Gimė 1957 metais kovo 22d. Plessis Trevise, netoli Paryžiaus. Būdamas keturiolikos, sudidomėjo Karate-Shotokan. Vėliau kultivavo Taikvando. 1982 m. pradėjo mokytis Kyokushin Kaikan stilių ir 1984 m. įkūrė savo sporto klubą. Per IV Pasaulio Kyokushin Kaikan čempionatą jis pirmą kartą susitiko su Y.Soeno ir 1989 m. nuvyko į Japoniją, Honbu klubą, susipažinti su Shidokan stiliumi.

Tais pačiais metais jis įkūrė Prancūzijos Shidokan Federaciją. G.Richard buvo Europos Shidokan organizacijų iniciatorius ir organizatorius. Po aktyvaus darbo, 1998 m. Štutgarte, Vokietijoje septynios Europos šalys (Prancūzija, Vokietija, Lietuva, Belgija, Rusija, Latvija, Anglija) įkūrė Europos Shidokan Federaciją. G.Richard buvo išrinktas šios federacijos prezidentu. Jau 1999 m. į Europos Shidokan Federaciją buvo įstoję 15 šalių. 2005 metais jam buvo įteiktas 7 Shidokan DAN‘as. 2013 metais, pasitarus su visomis Shindokai-kan karate federacijos šalimis, už nuopelnus ir Shindokai-kan karate platinimą pasaulyje R.Gilles buvo įteiktas 8 DAN'as. Santykiai su Japonija tampa vis sudėtingesni, todėl pasitarus su kitomis Europos šalimis nuspręsta palikti Shidokan mokyklą. Taigi 2007 metais įkurta Tarptautinė Shindokai-kan Lyga, kuri yra paremta dvasia ir sąžiningumu. Shindokai – tiesos kelio organizacija. Shindokai – kan amblema pasirinkta japonų gėlė SAKURA, kaip paskutinio samurajaus simbolis. Taip pat atkreipiamas dėmesys į ratą, kuris simbolizuoja gyvenimą ir jo elementų sukimąsi. Cunamis simbolizuoja vandens stiprumą ir jo ramybę.

Shindokai-kan kovos formulės

Shindokai-kan karate

Tai visiškas kontaktinės kovos stilius (full contact karate). Jame galima atlikti visus spyrius koja į korpusą ir galvą, o smūgiavimas kumščiu ir alkūne galimas tik į korpusą. Leidžiama stverti priešininko rankas ir kojas, pasodinti ant kelių, griebti už kimono. Prie šito prisideda galimybė pakirsti priešininką, atlikti metimus (tokius kaip judo metimai), sverto uždėjimą ant rankų ir kojų. Kovoti susikibus stovėsenoje leidžiama 5 sekundes, o parteryje 10 sekundžių.

 

Shindokai-kan kick boxing

Kovos metu kovotojai užsideda standartines pirštines skirtas kickboxin‘gui. Čia leidžiama atlikti visus spyrius į kojas, korpusą ir priešininko galvą, visus smūgius su pirštinėm į priešininko galvą ir korpusą. Šios kovos srities tikslas yra išeliminuoti svarbų sistemos shindokai-kan apribojimą – neleistini smūgiai rankomis į galvą. Ši formulė iš besitreniruojančiųjų reikalauja mokymosi bokso technikų (išsisukimas nuo smūgio, smūgiavimas, priedangos ir blokai). Shindokai-kan kick boxing yra universalus tuo, kad susikibus taip pat leidžiama kovoti 5 sekundes, o parteryje – 10 sekundžių,tad yra galimybė ir su bokso pirštinėmis atlikti metimą ar skausmingą veiksmą. Po kiekvienos tikslios rankų serijos kova yra stabdoma ir vertinama, todėl shindokai-kan kick boxing kovos stiliuje yra eliminuojami nekordinuoti rankų smūgiai. Pagal šį kovos stilių vykdomos mėgėjų kovos.

 

Shindokai-kan grappling

Trečia kovos rūšis mokoma Shindokai – kan karatė federacijoje yra grappling (submission fighting). Apskritai tai Shindokai-kan karate ir Shindokai-kan kick boxing formulių rezultatas. Užsimaunamos specialios pirštines su atvirais pirštais (kad būtų patogu griebti). Leidžiami visi spyriai į visas kūno dalis, visi smūgiai kumščiais ir alkūnėmis į korpusą bei visi smūgiai kumščiais į galvą. Leidžiami galūnių sugriebimai, pakirtimai, metimai, kova parteryje (laiko limitas 30 sekundžių). Parteryje negalima smūgiuoti ir spirti, bet galima uždėti svertą ir smaugimą.

 

Pagal Shindokai – kan karatė trikovės taisykles kovojama tik profesionaliose kovose, o tuo tarpu varžybose kovojama pagal Shindokai-kan karatė ir Shindokai-kan kick boxing taisykles.

 

 

SHINDOKAI-KAN Karate diržai

Kaip ir kituose karatė stiliuose, Shindokai-kan karate naudojama rangų sistema - diržai. Rangų sistemoje yra dešimt mokinio (kyu) ir dešimt meistrų (dan) meistriškumo laipsnių. Pastarasis (dan) yra aukštesnis laipsnis ir išreiškiamas dėvint juodos spalvos diržą. Mokinio laipsnius simbolizuoja įvairių spalvų diržai.

Pradedant nuo baltojo diržo toliau seka:

  • 10 kyu - baltas su raudona juostele
  • 9 kyu - geltonas
  • 8 kyu - geltonas su raudona juostele
  • 7 kyu - oranžinis
  • 6 kyu - oranžinis su raudona juostele
  • 5 kyu - raudonas
  • 4 kyu - žalias
  • 3 kyu - violetinis
  • 2 kyu - mėlynas
  • 1 kyu - rudas
  • 1 dan - juodas diržas
  •  

    Design by Vaidas Mureika
    Copyright 2011 © ToraGym